ماساژ چیست و بهترین نوع آن کدام است.

ماساژ چیست و بهترین نوع ماساژ
امتیاز دهید

ماساژ چیست ؟

قصد ما از این مقاله بررسی این است که، ماساژ چیست و بهترین نوع آن کدام است. ما سعی کرده ایم به تعریف کلی ماساژ و معرفی انواع آن بپردازیم تا اگر قصد گرفتن ماساژ را دارید، بتوانید بهترین نوع آن را که برای بدن شما مفید است، انتخاب کنید.

ماساژ یکی از قدیمی‌ترین علوم بهداشتی و درمانی بوده و از گذشته‌های بسیار دور از آن استفاده می‌کردند. ماساژ به مالیدن بافت های نرم بدن مانند ماهیچه ها گویند. در ماساژ درمانی، پوست، عضلات، تاندون‌ها و رباط‌های بدن با استفاده از «لمس کردن» تحت فشار قرار می‌گیرند.

ماساژ می‌تواند در کاهش تنش و دردهای بدن، بهبود جریان خون و ایجاد آرامش در فرد کمک کند. ماسورها(شخصی که  ماساژ می‌دهد) معمولا با کمک دست های خود، آرنج، ساعد، انگشتان و در مواردی با استفاده از پاهای خود به اعمال ماساژ بر روی بدن افراد می‌پردازند.

اکثر افراد از ماساژ لذت می‌برند، اما تعداد کمی از آن‌ها می‌دانند که ماساژ می‌تواند جنبه‌های درمانی نیز داشته باشد. در حقیقت ماساژ درمانی می‌تواند فواید متعددی برای بدن داشته باشد از جمله می‌توان به: بهبود فرآیند چرخش خون، بهبود دامنه حرکت مفاصل، و افزایش سطح اندورفین اشاره کرد.( اندورفین نقش موثر در بهتر شدن احساس و کاهش درد در هنگام ماساژ کمر و گردن دارد.) درمان سیاتیک نیز با ماساژ بسیار عالی انجام می‌شود.

ماساژ بدن سابقه ای هزار ساله دارد و امروزه بیش از ۸۰ نوع و سیک مختلف ماساژ در دنیا وجود دارد که هر فرد با توجه به نیاز خود و متخصص خود یکی از آنها را بر می گزیند. تمامی این سبک ها شامل فشار دادن، مالیدن یا دستکاری عضلات و دیگر بافت های نرم بدن در نواحی مختلف است.

شما عزیزان می‌توانید نکات مهمی که قبل و بعد از ماساژ باید رعایت کنید را در ماساژ رزرو مطالعه کنید.

انواع ماساژ

ماساژ دارای انواع و سبک‌های مختلفی می‌باشد. و تمام سبک های آن دارای خواص خود می‌باشند، نکته‌ی مهمی که باید توجه کرد این است که پیش از آن که تصمیم بگیرید کدام سبک ماساژ برای شما بهترین گزینه است باید این مسئله را برای خود مشخص کنید که، آیا قصد شما از ماساژ کسب آرامش و کنترل استرس است؟ و یا برای تسکین برخی دردها و  کمک به درمان یک بیماری خاص است.

ماساژ انواع مختلفی دارد که ما چند تا از پرکاربردترین آنها را در زیر لیست کرده‌ایم. برای آشنایی بیشتر با هر کدام می‌توانید بر روی نام آن کلیک کنید.

 1. ماساژ سوئدی
 2. ماساژ ورزشی
 3. ماساژ تایلندی
 4. ماساژ سنگ داغ
 5. ماساژ رایحه درمانی(آروماتراپی)
 6. ماساژ بافت عمیق
 7. ماساژ نقطه ماشه‌ای
 8. ماساژ بازتاب درمانی (رفلکسولوژی)
 9. ماساژ شیاتسو
 10. ماساژ لاغری
 11. ماساژ پیش از زایمان( دوران بارداری)
 12. ماساژ دونفره
 13. ماساژ روی صندلی

اما معمولا برای کسانی که برای اولین بار است که قصد انجام ماساژ را دارند. ماساژ سوئدی پیشنهاد می‌شود، چون نوع، آرامی از ماساژ است که برای کل بدن انجام می‌شود و باعث از بین بردن تنش و استرس های ناشی از  کار روزانه می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از مراجعه به مراکز ماساژ لیست بهترین سالن های ماساژ تخفیف دار همراه با رزرو آنلاین، شهر خود را حتما در ماساژ رزرو   مشاهده کنید.

ارسال نظر

نظرات کاربران
 1. Sam tabriz گفت:

  سلام وقت بخیر من یه ماساژ میخوام کسی هست👌👌