ماساژ سر و صورت و فواید آن

ماساژ سر و صورت و فواید آن
1.5/5 - (2 امتیاز)

مهم‌ترین بخش در زیبایی چهره  انسان در پوست صورت است. که همیشه  اهمیت زیادی به آن داده شده است. به همین دلیل روش‌های زیادی برای داشتن که یک پوست زیبا و شاداب وجود دارد. ماساژ صورت یکی از این روش‌ها است. به همین دلیل ما در این مقاله به ماساژ سر و صورت و فواید آن می پردازیم.

ماساژ صورت می تواند جریان خون به بافت های صورت را افزایش دهد و باعث ایجاد پوستی جوان تر و روشن تر شود. این ماساژ می‌تواند به شما کمک کنند پوست خود را لیفت کنید و چین وچروک موجود بر روی پوست را کاهش دهید. همچنین ماساژ سر باعث کاهش تنش در پیشانی، گردن و سر می‌شود و می‌تواند بسیار آرامش‌بخش باشد.

پیشنهاد می‌کنیم، حتما قبل از مراجعه به مراکز ماساژ سایت ماساژ رزرو که دارای رزرو آنلاین همراه با تخفیفات ویژه بهترین مراکز ماساژ شهرهای مختلف می‌باشد را مشاهده کنید.

تکنیک های ماساژ سر و صورت

ماساژ اصلی سر و صورت یک فرم از کار بدنی ملایم است که استخوان‌های سر، ستون فقرات و استخوان ساکرال و ماهیچه‌های گونه، دور چشم، پیشانی، دور لب و گردن را هدف قرار می‌دهد.
در ماساژ صورت حرکات فشاری و کششی در نقاط ویژه صورت اعمال می شود. ماساژ صورت معمولا به صورت حرکات دایره‌ای شکل انجام می‌شود. این ماساژ به طور معمول از قسمت‌های میانی صورت شروع شده و به اطراف صورت و گردن ادامه پیدا می‌کند. این موضوع بسیار مهم است که حرکات ماساژ باید به صورت آهسته و نقطه به نقطه انجام شود. توجه داشته باشید که نباید به عضلات صورت فشار بیاورید یا پوست را بکشید. جهت حرکت دست باید به صورت دایره شکل و به طرف بالا باشد و عضلات صورت نباید به سمت پایین کشیده شوند.

برای آموزش ماساژ صورت می‌توانید مقاله آموزش تصویری ماساژ صورت در منزل را مطالعه کنید.

ماساژ سر و صورت و فواید آن

ماساژ صورت هم فواید آرامش بخش و هم فواید زیادی برای جوانسازی پوست دارد. با این ماساژ پوستی نرم‌تر و در عین حال سفت‌تر خواهید داشت. همچنین این ماساژ دارای فواید زیر نیز می‌باشد.

  • ریلکس شدن عضلات صورت وچشمها
  • تسکین سر دردها و دردهای ناحیه صورت
  • کاهش چین وچروک ریز و کم عمق پوست صورت
  • تحریک جریان خون
  • کاهش استرس و تنش

بهترین روغن برای ماساژ صورت

برای لذت بردن از یک ماساژ کامل و حرفه‌ای نیاز به یک روغن خوب خواهید داشت. توجه به این نکته ضروری است که باید روغنی انتخاب کنید که مناسب پوست شما باشد.  استفاده از روغن در ماساژ صورت هم برای پوست صورت شما بسیار مفید خواهد بود و هم حس آرامش را بهتر منتقل می‌کند. استفاده از روغن مناسب بسیار مهم است. بهترین روغن برای ماساژ ۳ ویژگی مهم دارد. نکته اول اینکه عطر و اسانس زیادی نداشته باشد، دوم حساسیت ساز نباشد و سوم اینکه خیلی چرب نباشد. اکثر روغن‌های مخصوص ماساژ، گیاهی هستند و ویتامین‌هایی مانند ویتامین A، D، E، و K را با خود دارند.

برای پوست‌ های خشک معمولا از روغن جوانه گندم، روغن کنجد، روغن آفتابگردان و روغن گل رز، برای پوست های چرب از روغن بادام، روغن رزماری، روغن قرچک، روغن نارگیل و برای پوست‌های معمولی از روغن گل یاس و روغن بابونه استفاده می‌کنند.

پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله از ماساژ این ۵ نقطه مهم بدن غافل نشوید در ماساژ رزرو می‌باشد.

موارد منع ماساژ سر و صورت

این نوع ماساژ چون در ناحیه صورت و سر می باشد منع خاصی ندارد. فقط اگر در سر توده ای می‌باشد و یا در صورت زخم و یا سوختگی باز می‌باشد، این ماساژ نباید انجام شود.

مدت زمان و قیمت ماساژ سر و صورت

زمان انجام این ماساژ بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه می‌باشد. وهزینه آن هم بین ۵۰ تا ۸۰ هزارتومان

ارسال نظر