ماساژ ریلکسی و انواع آن چیست؟

ماساژ ریلکسی و انواع آن
3.5/5 - (2 امتیاز)

تنها هدف ماساژ ریلکسی و انواع آن ، آرامش و ریلکسیشن می‌باشد. به همین دلیل یکی از کامل‌ترین و دلپذیرترین ماساژهایی است که می‌توانید داشته باشید. در ماساژ ریلکسی از حرکات طولانی و ملایم استفاده می‌شود و هدف اصلی آن ریلکس کردن شماست، سیستم عصبی شما را آرام می‌کند، استرس‌تان را کم می‌کند و کمک می‌کند که احساس شادابی و سلامتی کنید.

ماساژ ریلکسی یک درمان کامل بدن است که روی تمام نقاط بدن تمرکز دارد . در این نوع ماساژ، شخص ماساژ دهنده با مفاصل و عضلات درگیر نیست، به همین دلیل فشار زیادی جهت انجام آن نیاز نیست. ماساژر با استفاده از فشاردست و ضربه و مالش بر روی پوست حس آرامش بخشی در بدن ایجاد می‌کند.

در ماساژ ریلکسی، شما یک ماساژ طولانی و لوکس را تجربه خواهید کرد.

انواع ماساژ ریلکسی

انواع مختلفی از ماساژهای ریکلسی در سراسر دنیا رایج است و انتخاب نوع آن کاملا سلیقه‌ای است و به علاقه شما بستگی دارد. ما در این جا به معرفی سبک‌های محبوب ماساژ ریکلسی می پردازیم تا شما با آگاهی کاملتری بتوانید بهترین نوع ماساژ بر اساس نیازهای بدنتان را انتخاب کنید.

ماساژ سوئدی

معمولا این نوع ماساژ با ضربات و مالش‌های آرام و طولانی شروع می‌شود و دوباره با همین حرکات به پایان می‌رسد. در این نوع ماساژ که یک ماساژ ریلکسی خوب محسوب می‌شود درمانگر با استفاده از انگشتان خود نقاط مختلف بدن را مورد ماساژ قرار داده و عضلات و ماهیچه‌ها را به چالش می‌کشد تا بتواند تنش‌ها را از آن‌ها دور کند. ماساژ سوئدی فراتر از رسیدن به آرامش است. این نوع ماساژ برای افزایش سطح اکسیژن در خون، کاهش سموم عضلات، بهبود گردش خون، انعطاف پذیری بدن و کاهش تنش بسیار مفید است.

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی یکی ازمعروفترین ماساژهای دنیا می‌باشد. در این نوع ماساژ تمام عضلات بدن کشیده می‌شوند و مفاصل بدن باز و بسته می‌شوند. این نوع ماساژ بدن شما را از حالت خشکی درمی‌آورد و سطح انرژی بدن را به حالت نرمال برمی‌گرداند و در رسیدن فرد به آرامش کمک زیادی می‌کند. ماساژ تایلندی به افرادی که بیشتر وقت خود را در پشت میز می گذرانند،توصیه می‌شود.

شما می توانید اطلاعات کاملتر در مورد ماساژ تایلندی را در ماساژ تایلندی یا تای ماساژ چیست و برای چه کسانی مناسب است؟ مطالعه کنید.

ماساژ آروماتراپی:

آروماتراپی، ماساژی است با رایحه و اسانس‌های معطر حاوی عصاره‌های آرامش بخش. این نوع ماساژ بسیار آرامش بخش بوده و چون با رایحه‌های مختلف همراه است فواید آن نیز از ماساژهای معمولی بیشتر خواهد بود. ماساژ آروماتراپی برای کسانی که با اختلالات گوارشی، علائم قبل از قاعدگی، درد پشت، سردرد و یا بی‌خوابی مواجه هستند می‌تواند بسیار موثر باشد. اما باید اطمینان حاصل کنید که به روغن‌ها و اسانس‌ها آلرژی ندارید.

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ نوع دیگری از انواع ماساژ ریلکسی است که در آن از سنگ‌های صاف و داغ از نوع بازالت و غنی از آهن استفاده می‌شود. گرما و حرارت موجود در این سنگ‌ها می‌‌تواند آرامش بخش باشد و عضلات سفت را گرم و نرم کند. این نوع ماساژ برای افردی که احساس سرما می‌کنند مناسب است. همچنین برای کسانی که گرفتگی عضلانی دارند اما ماساژهای سبک را ترجیح می‌دهند، پیشنهاد خوبی است. این ماساژ در کوتاهترین زمان استرس را از بدن شما دور می کند.

تخفیف و رزرو آنلاین سالن ماساژ

اطلاعات کاملتر در مورد ماساژ سنگ داغ را مقاله ماساژ سنگ داغ و فواید آن چیست؟ مطالعه کنید.

ماساژ ریلکسی ، سبک های دیگری هم دارند. اما ما در این مقاله به معروفترین آنها و سبک هایی که در ایران استفاده می شود. پرداختیم.

در ماساژ رزرو شما می‌توانید لیست بهترین مراکز ماساژ شهرهای مختلف را مشاهده کنید:

 

ارسال نظر