ماساژ ایرانی یا بالولینگ چیست و چه فوایدی دارد؟

ماساژ ایرانی یا بالولینگ و فواید
5/5 - (1 امتیاز)

هر زمان که بحث ماساژ و ماساژ درمانی پیش می‌آید، ناخواسته فکر ما به سمت کشورهای آسیای شرقی، مثل :چین و تایلند می‌رود. اما باید بدانید که ما در ایران هم ماساژ اصیل ایرانی به نام ماساژ بالولینگ داریم.

ماساژ بالولینگ، ترکیبی از ماساژ شرقی و غربی است و همانطور که از اسمش پیداست به معنای ماساژ دست و پا می‌باشد. (بال به معنی دست و لینگ یا همان لنگ به معنای پا). ماساژ ایرانی از گذشته‌های دور در حمام‌های سنتی ایران بسیار پرطرفدار و مرسوم بوده است. ماساژ ایرانی بیشتر برای کسب آرامش، تمدد اعصاب، رفع گرفتگی عضلات، رفع خستگی، زیبایی پوست و موضوعاتی نظیر این انجام می‌شود. با انجام ماساژ ایرانی جریان خون در بدن شما افزایش پیدا می‌کند. و همچنین گرفتگی های عضلانی و مشکلاتی نظیر آن برطرف می‌شود.

شما می‌توانید برای رزرو آنلاین سالن های ماساژ همراه با تخفیفات ویژه به سایت ماساژ رزرو مراجعه کنید.

تکنیک ها و انواع حرکات در ماساژ ایرانی یا بالولینگ

این ماساژ به عنوان یک ماساژ تخصصی در تمام دنیا شناخته شده است و برای انجام آن باید دوره‌های آموزش ماساژ ایرانی را گذرانده باشید و با آناتومی بدن انسان کاملا آشنا باشید. ماساژور در این ماساژ با ترکیبی از مالش، فشارهای ملایم و تا حدی محکم توسط دست و پا، سعی در رفع گره‌های عصبی و عضلانی و به آرامش رسیدن بدن دارد.
سه نوع حرکت در ماساژ بالولینگ توسط ماساژ دهنده بر روی اندام‌های مختلف بدن انجام می‌شود.

 • حرکات موجی
 • حرکات نوسانی
 • حرکات ریتمیک
  این حرکات بر اساس نوع عضلات و نحوه ماساژ تعیین می‌شوند. البته باید دقت داشته باشید که این حرکات اگر درست و توسط شخصی حرفه‌ای انجام نشود، ممکن است باعث آسیب به بدن شود.

فواید ماساژ ایرانی یا بالولینگ

همان‌طور که گفتیم ماساژ ایرانی یا بالولینگ دارای فواید زیادی می‌باشد. ما در اینجا ۵ تا از مهمترین و معروفترین آنها را بیان می‌کنیم.

۱- دفع سموم از بدن:
دفع سموم بدن از فواید تمامی ماساژ‌ها بوده و تقریبا تمامی ماساژها این فایده را دارند.  هرچه عملکرد دستگاه لنفاوی بهتر باشد پاکسازی بدن از مواد سمی راحت تر انجام می شود. ماساژ ایرانی با تاثیر بر روی دستگاه لنفاوی آن را تقویت می‌کند و کمک می‌کند که مواد مضر سریع تر از بدن خارج شود.

۲- بهبود سیستم گوارشی :
ماساژ بالولینگ باعث تقویت سیستم گوراش می‌شودو برای افرادی که دچار مشکلاتی نظیر مشکل روده و معده هستند بسیار مناسب و کاربردی است. این سبک ماساژ سبب می شود که عمل دفع غذا راحت تر انجام شود و به قوی تر کردن شکم و روده کمک می کند.

۳- زیبایی پوست:
یکی از عوامل اصلی شاداب نبودن پوست وجود مواد مضر و عواملی نظیرگردش نامناسب خون در بدن است. ماساژ بالولینگ با تاثیر بر دستگاه لنفاوی و همچنین کمک به افزایش جریان خون سبب می‌شود، پوست شما به رنگ واقعی خود بازگردد و همچنین باعث جوانسازی پوست صورت و بدن می‌شود.

۴- بهبود دردهای قاعدگی :
ماساژ در قسمت شکم، پهلو‌ها و زیرشکم، در خانم هایی که دوران قاعدگی دردناکی دارند، باعث آرامش و درد کمتر در این دوران می‌شود.

۵- آرام بخشی سیستم عصبی:
تاثیر این نوع ماساژ بر روی سیستم عصبی اگر به صورت درست انجام شود آنی بوده و شما دقیقا درحین انجام ماساژ، تاثیر آن را حس خواهید کرد.

موارد منع ماساژ ایرانی یا بالولینگ

اگر فردی یکی از مشکلات زیر را دارد، انجام ماساژ به آن توصیه نمی‌شود

 • تب
 • عفونتهای پوستی
 • بیماران تحت درمان با داروهای ضد انعقاد خون
 • سوختگی
 • کشیدگی عضلانی و یا پارگی رباط
 • واریس
 • وجود لخته های خونی و یا زخم های باز

مدت زمان و قیمت ماساژ ایرانی یا بالولینگ

مدت زمان این ماساژ بین ۴۵ تا ۱ ساعت می‌باشد و هزینه آن هم برای یک ساعت ماساژ بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزارتومان می‌باشد.

پیشنهاد می‌شود مقاله سونا و تاثیرات مثبت آن بر بدن  و معرفی ۷ تا از عجیبترین ماساژهای دنیا را حتما مطالعه کنید.

ارسال نظر