زانو درد و ۵ مدل ماساژ زانو برای درمان

زانو درد و ماساژ زانو
5/5 - (2 امتیاز)

زانو درد یکی از مشکلات بسیار شایع است که در همه سنین می‌تواند بروز کند. زانو درد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، مثلا: به دلیل ضعیف بودن چهار سر ران با انجام حرکات ورزشی زانو درد به سراغ شما می‌آید و یا اینکه به دلیل یک حادثه و یا ضربه‌ی شدید. همچنین ممکن است زانودرد به صورت درد بسیار خفیفی آغاز شود و به تدریج شدت پیدا کند.

زانو درد و ماساژ زانو

متخصص ماساژ و طب سنتی معتقدن که درصورتیکه آسیب ناحیه زانو، شکستگی یا پارگی عضلات و تاندوم ها نباشد؛ می توان با ماساژ نقاط خاصی از زانو تا حد زیادی درد و ورم را کاهش داد.

شما می توانید برای درمان درد زانو خود به فیزیوتراپی‌ها و یا مراکز ماساژ معتبر مراجعه کنید. متخصصین طب فیزیکی در ابتدا با شما تعامل می‌کنند و شرایط شما را ارزیابی می‌کنند تا تصمیم بگیرند که چه نوع از ماساژ زانوها بیشترین تاثیر را برای شما خواهد داشت.

برای رزرو بهترین سالن‌های ماساژ همراه با تخفیف ویژه می‌توانید به سایت ماساژ رزرو مراجعه کنید.

اما اگر درد زانو شما هنوز اولش است و در حد جزئی است، توصیه می شود حتما ماساژهای زیر را خودتان در منزل انجام دهید تا از دردهای بیشتر و وسیعتر جلوگیری شود.

۵ مدل ماساژ زانو در منزل

همان طور که گفتیم، ضعیف بودن چهارسر ران، یکی از دلایل درد زانو است. پس ماساژ عضلات ران اثرات مفیدی بر زانو شما خواهد داشت.

این حرکت ها را باید در حالت نشسته (روی صندلی) انجام دهید تا

۱- بر روی صندلی بنشینید به طوری که زانوهایتان به سمت جلو و پاهای شما روی زمین صاف باشد. دست های خود را مشت کنید، ۱۰ مرتبه با هر دو دست به قسمت فوقانی، پایین و وسط ران خود ضربه بزنید. این کار را سه بار تکرار کنید.
۲- در حالت نشسته کف پاهای خود را صاف به زمین بچسبانید. کف دستتان را بالای ران خود قرار دهید و تا زانو آن را بلغزانید، سپس رها کنید. پنج بار این کار را تکرار کنید. همین حرکت را برای قسمت های بیرونی و داخلی ران نیز انجام دهید.
۳- چهار انگشت خود را به داخل زانو فشار دهید و پنج بار به بالا و پایین حرکت دهید. این حرکت را برای تمام اطراف زانویتان تکرار کنید.
۴– کف دست خود را روی قسمت بالای ران قرار دهید، آن را به سمت پایین ران و روی زانوی خود بلغزانید و از قسمت بیرونی ران به بالا بازگردید.

۵–  نقطه‌ی بالای کشکک زانو را در جهت عقربه های ساعت ۲ تا ۵ دقیقه بچرخانید.

شما با انجام صحیح این حرکات به کاهش درد زانو خود کمک می کنید.

پیشنهاد می‌شود ممقاله آموزش تصویری ماساژ پا را حتما مطالعه کنید.

ارسال نظر