تاثیر ماساژ سر بر جلوگیری از ریزش مو

تاثیر ماساژ سر بر ریزش مو
4.5/5 - (2 امتیاز)

ریزش مو را تقریبا همه‌ی ما تجربه کرده‌ایم . این ریزش مو ممکن است دلایل مختلفی مانند: کمبود ویتامین های بدن، استرس، سردردهای طولانی مدت و… داشته باشد که بعد از شناخت دلیل آن، باید درمان خاص خودش را انجام داد. اما تحقیقات نشان دهنده‌ی تاثیر ماساژ سر بر کاهش ریزش مو، است.  دلیل آن را می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

به طور کاملتر می‌توان گفت : هر مو روی سر شما زندگی خود را درون یک فولیکول، درست در زیر پوست سر شما آغاز می‌کند. طبق تحقیقات انجام شده ، ماساژ پوست سر با کشش سلول‌های فولیکول مو ضخامت مو را افزایش می‌دهد. این به نوبه خود، فولیکول‌ها را برای تولید موهای ضخیم‌تر تحریک می‌کند. همچنین ماساژ روزانه سر به دلیل کمک به رقیق شدن رگ‌های خونی در زیر پوست و خون‌ رسانی بهتر از ریزش موی سر جلوگیری می‌کند.

پیشنهاد می‌شود ماساژ سر و صورت و فواید آن را نیز مطالعه کنید.

تاثیر ماساژ سر بر ریزش مو و روش انجام ماساژ

ماساژ سر هم مانند ماساژ صورت وگردن می‌باشد و می‌توانید خود در منزل انجام دهید.
برای انجام ماساژ ضد ریزش مو می‌توانید از۴ روش زیر استفاده کنید.

۱- ماساژ سنتی پوست سر:

در این روش از نوک انگشتان دو دست کمک می‌گیریم، به این صورت که نوک انگشتان دست های خود را به صورت کششی و یا با حرکتهای دایره‌ای ریزی بر روی کل پوست سر حرکت دهید.
سعی کنید این حرکت در چند نوبت ۵ دقیقه‌ای در روز انجام دهید.

۲- ماساژ پوست سر با روغن :

این روش دقیقا مانند روش اول است با این تفاوت که برای ماساژ از روغن‌های گیاهی نیز استفاده می‌شود. روغن هایی که توصیه می‌شود استفاده شود: روغن اسطوخودوس در حد یکی و دو قطره، روغن نعناع، روغن نارگیل، روغن زیتون، روغن بادام می‌باشد.
نکته ای که باید دقت کرد این است که استفاده از روغن ها را، چند نوبت در یک روز انجام ندهید. نهایتا یک بار در روز به مدت ۵ دقیقه تا روغن کاملا در پوست سر نفوذ کند.

۳- استفاده از ماساژ سنتی در موقع شستشو سر

در این حالت با استفاده از نوک انگشتان خود، به مدت ۵ دقیقه شامپو یا نرم کننده خود را به موهای خود بزنید. و سپس سر خود را بشورید.

۴- استفاده از برس و ابزار ماساژ

برای سر هم مانند بدن ابزارهای خاصی برای ماساژ وجود دارد. این ابزارهای ماساژ یا به صورت برس و یا به صورت ابزارهای کوچک قابل حمل می‌باشند که دارای قیمت های کمی نیز می‌باشند.

در پایان باید گفت بهتر است که شما به صورت روزانه پوست سر خود را ماساژ دهید. اما اگر ماساژ کاملتر می‌خواهید می‌توانید با مراجعه به مراکز ماساژ معتبر از مزایای آن استفاده کنید.

ما در ماساژ رزرو لیستی از بهترین مراکز ماساژ همراه با تخفیفات ویژه برای رزرو آنلاین شما عزیزان تهیه کرده‌ایم.

ارسال نظر