بادکش درمانی یا ماساژ استکان داغ چیست و چه فوایدی دارد

بادکش درمانی یا ماساژ استکان داغ
2/5 - (1 امتیاز)

بادکش درمانی یا ماساژ استکان داغ چیست ؟

در دهه گذشته یا حتی قبل‌تر، محبوبیت کاپینگ درمانی یا بادکش درمانی به طور قابل توجهی افزایش یافته است.  ماساژ استکان داغ یا بادکش درمانی در شرایط مختلف می‌تواند کارساز باشد، اما بیشتر برای کاهش دردهای عضلانی به‌کار می‌رود. درحالی‌ که در بادکش درمانی از فنجان یا لیوان‌ها روی مناطق اصلی استفاده می‌شود، به‌نظر می‌رسد در درمان مشکلات گوارشی و پوستی و همچنین درمان مشکلاتی که معمولا با طب فشاری درمان می‌شوند هم می‌تواند مؤثر باشد.

تکنیک های بادکش درمانی یا کاپینگ

روش انجام بادکش درمانی به‌صورت سنتی معمولا این‌گونه است که هوای داخل فنجان یا لیوان‌های مورداستفاده با آتش زدن پنبه‌ی آغشته به الکل تخلیه می‌شود، سپس فنجان یا لیوان به‌سرعت روی پوست قرار می‌گیرد و خلأ ناشی از آتش، پوست و ماهیچه را در محل قرارگیری لیوان وکیوم کرده و به داخل محفظه‌ی لیوان می‌کشد. در این حالت ممکن است پوست قرمز شود و دلیل آن عکس‌العملی است که رگ‌های خونی به تغییرات به‌وجود آمده نشان می‌دهند.

در روش‌های مدرن بادکش درمانی، به‌جای استفاده از حرارت، از دستگاه بادکش استفاده می‌شود. این وسیله محفظه‌های فنجانی ‌شکلی هستند و پمپی که به آنها متصل است، هوای درون محفظه‌ را تخلیه کرده و با ایجاد خلأ، پوست و ماهیچه را به درون خود می‌کشد و بادکش درمانی را انجام می‌دهد.

پیشنهاد می‌کنیم، حتما قبل از مراجعه به مراکز ماساژ سایت ماساژ رزروکه دارای رزرو آنلاین همراه با تخفیفات ویژه بهترین مراکز ماساژ شهرهای مختلف می‌باشد را مشاهده کنید.

ماساژ استکان داغ یا بادکش درمانی به دو صورت انجام می‌شود

بادکش درمانی خشک : که همان بادکش معمولی است که تنها با مکش قسمت‌هایی از پوست صورت می‌گیرد.

بادکش درمانی تر : که همراه با بادکش خشک، حجامت (خراش دادن قسمت هایی از پوست به منظور خارج شدن خون های آلوده) نیز صورت می‌گیرد.

اگر می‌خواهید با زالو درمانی و فواید آن آشنا شوید، پیشنهاد می‌شود مقاله زالو درمانی چیست و چه فوایدی دارد؟ را در ماساژ رزو مطالعه کنید.

فواید بادکش درمانی

در بادکش درمانی، فنجان‌هایی که بر روی پوست گذاشته شده باعث مکش پوست شده و سپس سم از طریق نفخ پوست به فنجان وارد می‌شود، این سم به طور معمول از خون کثیف به فنجان وارد می‌شود. بنابراین، خون داخل بدن از بیماری ها و سموم اضافی پاک می‌شود. به همین دلیل این روش درمانی دارای مزایایی زیادی می‌باشد که چند تا از مهمترین آنها را در اینجا بیان می‌کنیم.

 1. سم زدایی : باعث جذب و بیرون ریختن مواد سمی از بدن می‌شود.
 2. کاهش التهاب : برای درمان التهابات پوستی موثر است.
 3. گردش خون : منجر به گردش خون می‌شود.
 4. کاهش درد : باعث کاهش درد ناشی از التهابات یا بیماری های مختلف شود
 5. بهینه سازی کارکرد کلیه‌ها : با جذب و بیرون ریختن سم و مواد معدنی مضرر بدن باعث بهینه سازی کار کلیه‌ها می‌شود.
 6. حفظ سلامتی قلب و عروق : باعث کنترل سطح کلسترول خون شده و در نتیجه از حمله قلبی جلوگیری می‌کند.
 7. جلوگیری از دیابت : باعث کنترل قند خون می‌شود.
 8. ماساژ عمیق بافت‌ها : یکی از مزایای این درمان تحریک بافت بدن است. بنابراین، می‌تواند راه خوبی برای تحریک ماساژ عمیق بافت‌ها باشد.

موارد منع باکش درمانی یا کاپینگ

با اینکه بادکش درمانی یک روش درمانی تایید شده می‌باشد، اما در مواردی استفاده از آن جایز نمی‌باشد، که ما در اینجا این موارد را لیست کرده‌ایم.

 • خانم های در مواقع بارداری و قاعدگی
 • آلزی های پوستی و امراض پوستی
 • در بیماران کلیوی
 • در بیماران قلبی
 • لغزش دیسک
 • سرطان
 • رگهای واریس
 • فتق

مدت زمان و قیمت بادکش درمانی

مدت زمان بادکش درمانی معمولا از ۱۵ تا ۴۵ دقیقه، بستگی به منطقه بادکش متفاوت است. هزینه های بادکش هم بسته به منطقه بادکش از ۲۰ هزارتومان به بالا می‌باشد.

همچنین شما می‌توانید بهترین مراکز سالن ماساژ در تهران و بهترین مراکز سالن ماساژ در مشهد  را در ماساژ رزرو مشاهده کنید.

ارسال نظر