اسپا و انواع آن چیست ؟

اسپا و انواع آن چیست
0 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ما قصد داریم در این مقاله از سری مقاله‌های ماساژ رزرو شما رابا اسپا و انواع آن آشنا کنیم، پس اگر مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید، تا آخرمقاله اسپا و انواع آن چیست ؟ را مطالعه کنید.

اسپا از ريشه لاتين خود با مفهوم گرفتن سلامتی از آب و مواد معدنی‌اش می‌آيد، و از زمان‌های قديم با روش‌های ساده درمانی به كمك گياهان كوهی در حوضچه‌‌ها و چشمه‌های آب گرم مرسوم بوده است. در قرن۱۹ و اوایل قرن ۲۰ معنی اسپا به، مجتمع سلامتی که اطراف چشمه‌‌های معدنی برای درمان بنا شده‌است، گسترش یافت. امروزه اسپا به معنی محلی برای دریافت ماساژ، خدمات بهسازی صورت و بدن و دیگر خدمات در یک اسپا روزانه یا شبانه است. این اختلاف معنایی به خاطر رقابتی است که در بین مراکز اسپا به وجود آمده است.

به طور کلی می‌توان گفت: اسپا درمانی، به روشی برای افزایش سطح سلامتی بدن، گفته می‌شود که در افزایش آرامش روحی و جسمی بدن و رفع خستگی بسیار ماثر است و شامل انواع مختلف می‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده بهترین مراکز ماساژ و اسپا و استفاده از تخفیفات ویژه و همچنین رزرو آنلاین این مراکز حتما ماساژ رزرو را مشاهده کنید.

اسپا و انواع آن چیست :

اسپا هم مانند ماساژ انواع مختلفی دارد. اما تفاوتش در این است که در ماساژ شما به کمک فشارهایی که از طریق دست به عضلات و ماهیچه‌هایتان وارد می‌شود آرامش را به وسیله باز شدن، بافت های گره خورده به دست می‌آورید. اما در اسپا این آرامش  را از طریق حمام های آب های گرم معدنی و یا حمام در وان شیر و گیاهان اعجاب انگیز و يا قرار دادن اسكراپ‌های آرامش‌بخش روی پوست خود به درون خود منتقل می‌كنيد.

اسپا در حوضچه‌های آب گرم

اگر قبلا چشمه‌های آب‌گرم را تجربه کرده‌اید، احتمالا این نوع اسپا جزء انتخاب‌های همیشگی شما خواهد بود. در سالن‌های اسپا حوضچه‌ها و وان‌هايی برای مشتريان تعبيه شده كه شما با وارد شدن به آنها هيچ تفاوتی با چشمه‌های آبگرم طبيعی و سنتی احساس نخواهيد كرد. در این مراکز فضا كاملا سنتی و طبيعی است و به گونه‌ای طراحی شده كه شما حتی عطر و بوی گوگرد و املاح معدنی را هم استشمام خواهید کرد. اين حوضچه‌ها و يا وان‌های گیاهی مخصوص با استفاده از آب دريا و چشمه‌های معدنی پر و آماده شده است تا درمانگر، جسم و روح شما باشند.
مدت زمان این اسپا بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت است.

فیش اسپا

چند سالی است که فیش اسپا به عنوان اولین روش برای برطرف کردن و یا حتی پاکسازی پوست و انگشتان پا در بیشتر آرایشگاه‌ها و مرکز اسپا، راه‌اندازی شده است. در این روش اسپا، شما باید پای خود را در ظرف‌های مخصوص فیش اسپا قرار داده و سپس ماهی‌ها به دور پای شما جمع می‌شوند و با شناسایی قسمت های مرده و خشک پوست با حالت مکش سلول های زبر و ضعیف شده را از پوست جدا می‌کنند و از آنها تغذیه می‌کنند. در اين روش علاوه بر اينكه در مدتی كوتاه لطافت به پوست پای شما برمی‌گردد، اضطراب و تنش‌های شما نیز خارج شده و به آرامش خواهيد رسيد.
مدت زمان این اسپا بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه است.

سیرن اسپا

در این نوع اسپا که مخصوص کل بدن است ابتدا با کرم های تشکیل شده از شن و نمک کل بدن شستشو داده می‌شود و بعد از آن بدن را با ماسک‌های طبیعی و گیاهان مغذی به مدت ۳۰دقیقه می‌پوشانند. سپس از روغن‌های گياهی و طبی تايلندی و لوسيون‌های خوش عطر استفاده می‌‌کنند تا پوست‌های خشك و خشن را ترميم و آرامش را به سلول‌های مرده سطح پوست شما منتقل كنند. سيرن اسپا با تاثير بی‌نظيری كه بر پوست بدن شما دارد، فرآيند بازگشت شادابی و جوانی را به پوست تسريع می‌بخشد و به راحتی تمام قسمت‌های زبر و خشن پوست را ترميم می‌كند.

شما می‌توانید در مقاله بادکش درمانی و فواید آن  اطلاعات کاملی درباره بادکش درمانی مطالعه کنید.

برچسب‌ها: