از ماساژ این ۵ نقطه مهم بدن غافل نشوید

ماساژ 5 نقطه مهم بدن
2/5 - (1 امتیاز)

یک سری از نقاط بدن وجود دارد که با ماساژ دادن آن ها استرس و خستگی بدن از بین می‌رود و اگر شما برای رفع خستگی روزانه به سراغ یک ماساژور حرفه ای بروید،حتما در برنامه خود ماساژ این ۵ نقطه مهم بدن را قرار می‌دهد.

خودتان نيز می‌توانيد براي خلاص شدن از دردها و خستگی های روزمره به سراغ اين نقاط برويد و ماساژ دهيد. بعد از ماساژ این نقاط اثرات معجره گر آن را در رفع خستگی و ایجاد حس شادابی خواهیدديد. بنابراين از ماساژ اين ۵ قسمت بدن غافل نشويد.

شاید مقاله  تاثیر ماساژ بر جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا نیز برای شما جالب باشد.

ماساژ ۵ نقطه مهم بدن

۱- سر :  بيشتر افراد در پایان روز از خستگی زیاد رنج می‌برند. ماساژ سر و بويژه جمجمه، به دلیل تحریک جریان خون باعث ایجاد حس آرامش و استراحت عضلات ناحيه سر می‌شود. ماساژ جمجمه باعث آزاد شدن فشارها شده و بداخلاقی را از بين م‌برد. اين نوع ماساژ همچنين برای بهتر خوابیدن بسیار موثر است. ماساژ سر در رفع خستگی روزانه بسیار موثر است و باعث از بین رفتن تنش ها و استرس‌ها می‌شود. ماساژ نقطه بالای سر (بين ابروها و بالای جمجمه) برای کسانی که به مدت ریاد کار با رایانه انجام می‌دهند و همچنین مشاغلی که نیاز به تمرکز دارند بسیار مفید می‌باشد.

ماساژ 5 نقطه مهم بدن

ماساژ ۵ نقطه مهم بدن

باید توجه داشته باشین که اگر استرس در بدن جمع شود باعث ایجاد مشکلاتی در سلامتی و حتی افسردگی می‌شود. ماساژ جمجمه يکی از بهترين روش ها براي کاهش اين حالات است.

۲-صورت : ماساژ صورت علاوه بر اینکه با باز کردن پوست باعث جوان تر به نظر رسيدن می‌شود، به شما کمک مي کند که احساس آرامش بيشتری بکنيد. در مواقع اضطراب و فشارهای روحی روانی این ماساژ پیشنهاد می‌شود.

ماساژ صورت

ماساژ صورت

برای انجام بهتر ماساژ صورت مقاله آموزش تصویری ماساژ صورت را در ماساژ رزرو مطاله کنید.

۳- گوش ها : ماساژ گوش‌ها بيش از آنچه تصور مي کنيد شما را به آرامش می‌رساند. آيا می‌دانيد که يکی از عوامل استرس زا، صداهایمحيط در کلانشهرها است که در طول روز در معرض آن قرار داريم؟ صداي بوق ماشين ها، داد و فرياد مردم، صداي موسيقي و تمام صداهاي اطراف ما باعث خستگي و حتي ايجاد اضطراب و مشکلات ناشی از آن می شوند.
ماساژ حرکت دورانی  پشت گوش‌ها و تکان دادن گوش در جهت عقربه‌های ساعت باعث ايجاد آرامش روح و روان می شود.

ماساژ گوش

ماساژ گوش

۴- نوک انگشتان : نوک انگشتان دست دارای پايانه‌های عصبی زيادی می‌باشد که بايد با تکنيکهای فشار آوردن به آرامش برسند. معمولا ما نوک انگشتان خود را ماساژ نمیدهیم، و از تاثیرات ماساژ این نقاط غافل هستیم. درست است که نوک انگشتان از مقاوم ترين نقاط بدن است، اما در عين حال جزو حساس ترين نقاط نيز محسوب شده و نياز به توجه ويژه ای دارند.

ماساژ انگشتان

ماساژ انگشتان

پیشنهاد می‌شود آموزش تصویری ماساژ دست را در ماساژ رزرو مطالعه کنید.

۵- ران ها : معمولا در ماساژ پاها و ران ها کم مورد توجه قرار می‌گیرد وماساژ تا کمر انجام می‌شود. ماساژ ران ها و پاها علاوه بر لذتبخش بودن، برای پيشگيری از بعضی دردهای ناشی از نشستن های طولانی، کمک زيادی می‌کند. پس بهتر است از ماساژور بخواهيد که پاهايتان را ماساژ دهد، و یا خودتان در وضعيت مناسبی بنشينيد و پاهای خود را ماساژ دهید.

شما می توانید برای رزرو آنلاین مراکز ماساژ دارای تخفیف شهر خود، به سایت ماساژ رزرو مراجعه کنید.

ارسال نظر