آموزش تصویری ماساژ گردن و شانه ها

آموزش تصویری ماساژ گردن و شانه
امتیاز دهید

درد گردن و شانه از شایع‌ترین دردهای مفاصل است و تقریبا همه‌ی ما درد گردن و شانه را تجربه کرده ایم. نگه داشتن طولانی مدت گردن در وضعیت نامناسب، نشستن ها طولانی پشت میز کار و…از جمله مواردی است که باعث ایجاد درد در ناحیه گردن و شانه و کتف ‌ها می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم چند روش ساده و ابتدایی ماساژ گردن و شانه را برای شما دوستان قرار دهیم.

برای انتخاب بهترین مراکز ماساژ همراه با تخفیفات ویژه و رزرو آنلاین، می‌توانید به سایت ماساژ رزو مراجعه کنید.

شما می‌توانید برای درمان این دردها، به مراکز ماساژ مراجعه کنید و مزایای یک ماساژ حرفه ای بهره بگیرید. و یا اینکه می‌توانید از آموزش های ابتدایی و آسان که برای ماساژ گردن وجود دارد و قابل اجرا در هر زمان و مکانی است، استفاده کنید. ما در اینجا چند نمونه از این ماساژها را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

آموزش تصویری ماساژ گردن و شانه ها

۱- ابتدا گردن خود را به سمت عقب برده با دستان خود قسمت انتهایی گردن را گرفته و فشار دهید. همین طور که عضلات گردن را فشار می‌دهید، به آرامی سر خود را به سمت جلو بکشید. این حالت را به مدت ۱۰ ثانیه حفظ کنید.

۲- با انگشتان خود گردن را به صورت دایره ای ماساژ دهید.

۳-دست چپ خود را روی کتف راست خود قرار داده و و عضلات کتف را بفشارید. همچنان که فشار می‌دهید به آرامی کتف خود را به سمت عقب بچرخانید. همین کار را با کتف سمت چپ انجام دهید.

۴- دست راست خود را از آرنج خم کرده، به گونه ای که که مچ دست راست به صورت آزاد و رها کنار گوش چپ قرار گیرد. آرنج دست راست را با دست چپ نگه دارید تا بتوانید به راحتی برای مدتی در این وضعیت بمانید. همین کار را با دست چپ انجام دهید.  این حرکت باعث گردش خون تازه در ناحیه کتف می‌شود.

حتما مقاله آموزش تصویری ماساژ پشت و کمر را در ماساژ رزرو مطالعه کنید.

حرکات کششی برای درد شانه

  • صاف بشینید، هردو شانه ی خود را، از پشت بهم بفشارید و بعد به حالت اول برگردید، این حرکت را برای ۱۰ بار انجام دهید.

  • حرکت چرخشی به سمت عقب و پایین به شانه‌هایتان  بدهید این کار را هم  ۱۰ بار انجام دهید.
  • آهسته گوش‌تان را روی شانه‌تان بگذارید۱۰ بار
  • به آرامی پشت سرتان را روی پشتی صندلی خودرو فشار دهید و ۳۰ ثانیه در همین حالت بمانید. اگر در خودرو نیستید، سعی کنید پشت سرتان را روی دست‌هایتان فشار دهید.

پیشنهاد می‌شود مقاله آموزش تصویری ماساژ صورت در منزل را در ماساژ رزرو مطالعه کنید.

ارسال نظر